Kadra siatkarzy trenowała w stolicy powiatu pilskiego

Data: 27-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kadra siatkarzy trenowała w stolicy powiatu pilskiego
Przez sześć dni przebywała w Pile kadra województwa wielkopolskiego w siatkówce chłopców. Siedemnastoosobowa grupa, za którą odpowiada uznany trener, Janusz Polaszek, przygotowuje się organizowanej w maju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Prestiżowa impreza rangi mistrzostw Polski odbędzie się w Sulęcinie (województwo lubuskie).
W trakcie pobytu chłopcy z kategorii młodzik i kadet nie tylko trenowali. Jednym z punktów wizyty były odwiedziny w pilskim Starostwie. W spotkaniu z młodymi sportowcami wziął udział cały zarząd powiatu. – Miło was gościć w Pile, stolicy naszego powiatu – powiedział przewodniczący zarządu, starosta Eligiusz Komarowski. – Jestem pewien, że sport przyda się wam w życiu. Podjęliście dobrą decyzję, stawiając na trenowanie ulubionej dyscypliny. Część z was stoi przed decyzją o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Serdecznie zapraszam do naszego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Możecie liczyć na dobrą bazę, świetnych trenerów, ciepłe przyjęcie i wsparcie nie tylko z mojej strony. Ta szkoła to z pewnością właściwy wybór.
Bezpośrednio po czwartkowym spotkaniu w Starostwie, młodzież rozpoczęła kolejny trening. Zajęciom, które przeprowadzono w hali przy ul. Bydgoskiej, przyglądał się również starosta. W zajęciach uczestniczyli również trenerzy pliskiego LOMS, Grzegorz Witkowski – dyrektor i Tomasz Aszemberg.
Kadrę wojewódzką tworzą zawodnicy pochodzący z Kalisza, Poznania, Nowego Tomyśla, Krotoszyna, Jarocina, Czarnkowa, Piły, Poznania, Murowanej Gośliny, Wronek, Wrześni, Wałcza i Trzcianki. Podczas majowej Olimpiady w Sulęcinie, rywalami Wielkopolan będzie 15 drużyn, reprezentujących pozostałe województwa. – Nasz cel to awans do ósemki – informuje trener Polaszek. I dodaje: - Pilski ośrodek od lat jest znany ze wspaniałej pracy z młodzieżą. Wiem, co mówię, bo pracuję w siatkówce od dawna. Dziękuję władzom powiatu za życzliwość i wsparcie.